Вынікі раённага этапу рэспубліканскага творчага конкурсу юных чытальнікаў “Жывая класіка”

Аб выніках раённага этапу рэспубліканскага творчага конкурсу юных чытальнікаў “Жывая класіка”

На аснове палажэння аб правядзенні рэспубліканскага конкурсу юных чытальнікаў “Жывая класіка” 30 красавіка 2021 года на базе дзяржаўнай установы дадатковай адукацыі Воранаўскі цэнтр творчасці дзяцей і моладзі” журы падводзіліся вынікі конкурсу. У раённым этапе прынялі ўдзел 60 навучэнцаў з устаноў агульнай сярэдняй адукацыі, базавай адукацыі і ўстаноў дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі.

Журы адзначыла высокі ўзровень выканаўчага майстэрства ўдзельнікаў, глыбіню пранікнення ў вобраз і сэнс выбранага твора, выразнасць касцюмаў, артыстызм выканання асобных навучэнцаў дзяржаўнай установы адукацыі (далей — ДУА) ДУА “Воранаўская сярэдняя школа”, ДУА “Больцішская базавая школа”, ДУА “НПК Пераганцаўскія яслі-сад – базавая школа”, ДУА “НПК Жырмунскія яслі-сад-сярэдняя школа”, ДУА “Радунская сярэдняя школа”, ДУА “Доцішская сярэдняя школа”, ДУА «НПК Канвелішскія яслі-сад-сярэдняя школа”, ДУА «НПК Забалацкія яслі-сад-сярэдняя школа».

Разам з тым не ўсе вершы, падабраныя педагогамі для удзельнікаў конкурсу, былі цікавыя дзецям, адпавядалі іх узросту, а пры чытанні выклікалі эмацыянальны водгук у аудыторыі.

На аснове рашэння журыпераможцамі раённага этапу рэспубліканскага конкурсу юных чытальнікаў “Жывая класіка” сталі:

ва ўзроставай катэгорыі 1-4 класы:

1 месца – Антановіч Соф’я, ДУА “Воранаўская сярэдняя школа”;

2 месца – Валюкевіч Валерыя, ДУА “Воранаўская сярэдняя школа”, Міхалевіч Есенія, ДУА “Доцішская сярэдняя школа”, Русялевіч Карына, ДУА “Радунская сярэдняя школа”;

3 месца – Цыбулька Глорыя, ДУА “Воранаўская сярэдняя школа”, Клімук Марыя, ДУА “Воранаўская сярэдняя школа”, Нявера Мікіта, ДУА “НПК Жырмунскія яслі-сад-сярэдняя школа”, Адамовіч Ангеліна, ДУА «НПК Забалацкія яслі-сад-сярэдняя школа».

ва ўзроставай катэгорыі 5-6 класы:

1 месца – Сварабовіч Ксенія, ДУА «НПК Канвелішскія яслі-сад-сярэдняя школа”;

2 месца – Вільчэўская Эвяліна, ДУА «НПК Забалацкія яслі-сад-сярэдняя школа»;

3 месца – Цыдзік Беата, ДУА “Радунская сярэдняя школа”, Ціхановіч Каміла, ДУА “Доцішская сярэдняя школа”.

ва ўзроставай катэгорыі 7-8 класы:

1 месца – Дарняк Арына, ДУА “Воранаўская сярэдняя школа”;

2 месца – Ваганава Дар’я, ДУА “Воранаўская сярэдняя школа”;

3 месца – Крыштоп Марыя, ДУА “Доцішская сярэдняя школа”,

3 месца — Страчынская Дар’я, ДУА «Больцішская базовая школа», 

ва ўзроставай катэгорыі 9-10 класы:

1 месца – Трахімчык Даніла, ДУА «НПК Канвелішскія яслі-сад-сярэдняя школа”;

2 месца – Крысянель Аляксандра, ДУА “Доцішская сярэдняя школа”;

3 месца – Казлоўская Яна, ДУА “НПК Пераганцаўскія яслі-сад – базавая школа”; Камар Яўген, ДУА «НПК Забалацкія яслі-сад-сярэдняя школа”.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *